Jesteś tutaj: Start / O nas / Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 kwietnia 2015

"Mów dziecku, że jest dobre,
że umie, że potrafi.
Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat"

Janusz Korczak

         W Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie funkcjonuje: wczesne wspomaganie, szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy.
        W tym samym budynku mieści się Specjalny Ośrodek Wychowawczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstanek, w którym dzieci i młodzież wychowywane są w duchu wartości chrześcijańskich, narodowych i patriotycznych. Mają w nim zapewnioną całodobową opiekę i rehabilitację.

           Do Placówki przyjmowane są dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, autystyczne, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
            W szkole znajdują się doskonale wyposażone klasy lekcyjne, sale rehabilitacyjne, pracownie terapeutyczne ( m.in. sala doświadczania świata, pokoje zabaw, gabinet logopedyczny, sala biofeedbacku, sala integracji sensorycznej), sala gimnastyczna z bogatym wyposażeniem sportowym, przytulne pokoje, przestrzenne świetlice, zaplecze sanitarne, gabinet pielęgniarki, stołówka. Baza placówki dostosowana jest do dzieci niepełnosprawnych ruchowo.
           W Zespole Szkół Specjalnych pracują osoby z pełnymi kwalifikacjami do zajmowanych stanowisk. W swojej pracy wykorzystują wiele metod pedagogiki specjalnej, np. metodę ośrodków pracy, metodę dobrego startu, W. Sherborne, Knill’a, arteterapię, terapię pedagogiczną, elementy pedagogiki zabawy oraz elementy wielu innych metod pedagogicznych.
           Po zajęciach szkolnych dzieci mają możliwość rozwijania swoich zdolności i umiejętności w istniejących kółkach zainteresowań: sportowym, robótek ręcznych, majsterkowicza, plastycznym, teatralnym, ekologicznym, kulinarnym, literackim, ruchowym, religijnym.
            Dla usprawnienia fizycznego funkcjonują zajęcia rehabilitacyjne. Są to m.in.: hipoterapia, dogoterapia,, fizjoterapia, a w niej hydroterapia, kinezyterapia, aquavibron.