Wakacje w czasach pandemii COVID-19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2020

Każda migracja według immunologów pociąga za sobą również zachorowania. Musimy mieć tego świadomość. Ważne zatem  jest, jak zachowamy się w nowych okolicznościach.  Czy kompletnie już zapomnimy o pandemii, czy jednak będziemy zachowywali podstawowe zasady ostrożności. Warto przypomnieć, że wirus rozprzestrzenia się na odległość około dwóch metrów od osoby chorej, więc jeżeli będziemy zachowywać dystans, a także pamiętać o dezynfekcji i myciu rąk, jak również dbaniu
o czystość w pomieszczeniach publicznych, to może okazać się, że "sytuacja może nie być bardzo trudna". Niemniej jednak należy brać pod uwagę możliwość występowania kolejnych zachorowań. Dlatego też nadal musimy być ostrożni, zachowywać dystans, nosić maseczki w dużych grupach ludzi, wietrzyć pomieszczenia, dezynfekować ręce i obserwować, czy nie mamy objawów choroby. Zatem wykorzystajmy czas wakacji na intensywny, ale przemyślany wypoczynek z zasadami ostrożności.

DZIĘKUJĄC ZA WSPÓŁPRACĘ RODZICOM, UCZNIOM, PRACOWNIKOM NASZEJ SZKOŁY ŻYCZĘ WESOŁYCH, SŁONECZNYCH WAKACJI. WIERZĘ, ŻE WSZYSCY SPOTKAMY SIĘ ZDROWI, WYPOCZĘCI, Z ZAPASEM SIŁ I W DOBREJ KONDYCJI FIZYCZNEJ JAK I PSYCHICZNEJ W NOWYM ROKU SZKOLNYM.

PSYCHOLOG ZSiPS W MOCARZEWIE E. FURMANEK