Wycieczka do Stowarzyszenia Rehabilitacyjno - Edukacyjnego „KARINO” w Otolicach.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 września 2022

W dniu 28  września grupa  wychowanków pod opieką  swoich wychowawców  wybrała się na wycieczkę do Stowarzyszenia Rehabilitacyjno - Edukacyjnego „KARINO” w Otolicach.

Wychowankowie uczestniczyli w zajęciach integracji sensorycznej, która w ich przypadku jest niezwykle ważna. Ponadto szukali oznak panującej jesieni. Wielką rolę odgrywały tu zmysły: wzroku, dotyku, słuchu, węchu i smaku.

Uczeń podczas zajęć z integracji sensorycznej

W lesie wychowankowie znaleźli grzyby, szyszki, liście, korę, patyki, mech, jarzębinę. W pobliskim ogrodzie zerwali winogrona i śliwki, które ze smakiem zostały przez nich zjedzone jako jesienny zdrowy deser.

 

Spacer wzbogacony był ciepłymi promieniami słonka, szumem drzew,  trzepotem przelatujących ptaków a nawet przelotnymi kroplami deszczu. Wracając ze spaceru udało się zauważyć uciekającego jeża, dlatego na plenerowych zajęciach wychowankowie pod kierunkiem opiekunów wykonali pracę plastyczną, której głównym tematem był ten kolczasty mieszkaniec lasu.

Uczniowie wykonują pracę plastyczną-jeż

Nie zabrakło także spotkania z końmi. Jednym z nich chętnie zaopiekowali się nasi wychowankowie i go wyczesali. Bliskość natury, zajęcia w plenerze, empiryczne poznawanie darów jesieni i kontakt ze zwierzętami - wszystko to usprawnia funkcje poznawcze i komunikacyjne naszych podopiecznych.

Zajęcia z koniem, czyszczenie, karmiwnie

Spacer ścieżkami zdrowia, w poszukiwaniu darów jesieni

Pełni wrażeń wrócili do szkoły czekając z niecierpliwością na kolejną wizytę w stadninie. Dziękujemy Stowarzyszeniu „KARINO”. Do zobaczenia następnym razem.