Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie

Kronika wydarzeń

Artykuły

6 lutego 2023

Preparaty mikroskopowe-tkanki roślinne

Sztuka mikroskopowania to lekcje podczas których uczniowie poznają min fragmenty roślin i ich budowę. Dzięki programowi rządowemu "Laboratoria Przyszłości" nasi uczniowie mieli możliwość pracy z mikroskopem.

Preparaty mikroskopowe-tkanki roślinne

Preparaty mikroskopowe-tkanki roślinne

Czytaj więcej o: Preparaty mikroskopowe-tkanki roślinne
7 listopada 2022

Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu"

Dzisiaj odwiedziliśmy Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Udaliśmy się tam w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu". Pierwszy z warsztatów w którym uczestniczyliśmy był to warsztat wyrobu świec????. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Pałacu w Sannikach. Dzięki Panu Przewodnikowi dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o miejscu w którym mieszkał i komponował Fryderyk Chopin. Uczestniczyliśmy również w warsztatach ludowych podczas których przymierzaliśmy strój ludowy. A jak przebiegał pobyt w pałacu zapraszamy do fotorelacji????

Główne wejście do budynku Pałacu w Sannikach. Na schodach siedzą uczniowie ubrani w starodawne i modne w ówczesnych czasach kapelusze. 

 

Galeria

Czytaj więcej o: Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu"
8 listopada 2022

"Brakujący element" w MCK w Gostyninie

W dniu dzisiejszym, dzięki Towarzystwu Walki z Kalectwem, uczniowie naszej Szkoły, wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, by wspólnie z uczniami innych przedszkoli i szkół obejrzeć przedstawienie pt. „Brakujący element”. Widowisko poruszało ważne zagadnienia takie jak: emocje w stosunku do innych, bezpieczeństwo i ochrona naszej planety. Cieszymy się niezmiernie, gdyż część środków z zakupionych przez sponsorów biletów, zostanie przekazana Mocarzom na sprzęt rehabilitacyjny ???? Dziękujemy♥️
 
Dzieci siedzą w sali kinowej i czekają na przedstawienie Brakujący element

 

Czytaj więcej o: "Brakujący element" w MCK w Gostyninie
15 listopada 2022

Zajęcia z dogoterapii w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie

Przedszkolaki, wraz ze swoim psim przyjacielem - Oreo, ???? odwiedziły dzisiaj swoich kolegów i koleżanki z Przedszkola Samorządowego w Gąbinie. Wspólnie z dzieciakami z grupy „Żabki” ???????????? wzięły udział w zajęciach dogoterapeutycznych, podczas których chętnie oglądały sztuczki pokazywane przez Oreo oraz dzielnie pokonywały tor przeszkód. Po zajęciach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ????????????oraz gry i zabawy integracyjne przygotowane przez Panią Małgosię.
Oreo dostał medal???? i smakołyki????????, a dzieciaki piękne prezenty! Dziękujemy!
Dzieci wraz z psem Oreo na zajęciach w przedszkolu w gabinie

 

Czytaj więcej o: Zajęcia z dogoterapii w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie
16 listopada 2022

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu

Dzięki programowi "Kulturalna szkoła na Mazowszu" odwiedziliśmy miejsce, w którym historia jest na wyciągnięcie ręki. Tym miejscem jest Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Weszliśmy do chałupy i cofnęliśmy się w czasie o ponad 100 lat! ???? Spotkanie z historycznymi obiektami, jakie zaoferował nam Skansen w Sierpcu, miało w sobie coś wyjątkowego! Pozwoliło nam poznać prawdziwe życie ludzi sprzed dziesiątek lat, ich codzienne zmagania z przyrodą i żywiołami, ich życie religijne, pracę, naukę, świętowanie. W Skansenie dosłownie dotknęliśmy czasu również przez to, że każdy mógł zrobić sobie lalkę na podobieństwo takiej, jaką dawniej bawiły się dzieci???? Tak, bo dawniej zabawki nie były tak łatwo dostępne, jak dziś, w związku z czym dzieci bardzo często wykonywały je samodzielnie ???? Dawało im to ogromną radość i rozwijało wyobraźnię????Podobnie było również wczoraj, gdy tworzyliśmy swoje lale????
Uczestnicy wyjazdu edukacyjnego przed drewnianą figurą znajdujacą się przy Muzeum w Sierpcu
 

Galeria

Czytaj więcej o: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu
23 listopada 2022

Muzeum Mazowieckie w Płocku w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu"

Zachwycający świat art déco w Muzeum Mazowieckim w Płocku mogliśmy podziwiać dzięki Programowi Kulturalna Szkoła na Mazowszu.
Wystawa zatytułowana „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco” zachwyca rozmachem, nowoczesnością i nastrojem. Jest unikatem w skali kraju – jedyną w Polsce ekspozycją stałą poświęconą sztuce tego okresu i prezentacją największej w kraju kolekcji art déco. Zwiedzanie poprzedzone było krótką prezentacją dotyczącą pisma????
Poznaliśmy całą historię pisma i jego rodzaje od starożytności aż do współczesności. Potem mogliśmy wyrazić siebie poprzez sztukę i w trakcie tej twórczej ekspresji przelać na papier, wręcz zamanifestować swoje emocje… Było przy tym dużo zabawy, radości, ale także zadumy i refleksji… Dziękujemy????
 
Uczestnicy wyjazdu do Muzeum Mazowieckiego podczas zajęć plastycznych

 

Czytaj więcej o: Muzeum Mazowieckie w Płocku w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu"