Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie

Strona główna

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół i Placówek Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

1 października 2017

Konkurs Empiku

Kochani od 2 do 22 października nasza szkoła bierze udział w konkursie Empiku. Głosujcie codziennie i pomóżcie nam zdobyć 1000 książek do szkolnej biblioteki. Wejdźcie na www.empik.com/biblioteki i wybierzcie Szkołę Podstawową Specjalną w Mocarzewie. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos :)

Czytaj więcej o: Konkurs Empiku
22 września 2017

Apel "Bezpieczna droga do szkoły"

Od 4 września, aż do zakończenia roku szkolnego 2017/2018 droga do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu każdego ucznia. Dlatego na apelu, który odbył się w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przypominaliśmy sobie, o czym należy pamiętać, by była ona bezpieczna.

 

Czytaj więcej o: Apel "Bezpieczna droga do szkoły"
22 września 2017

"Sprzątanie Świata" - apel o tematyce ekologicznej

22 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Sprzątania Świata". Przeprowadzony apel pod hasłem "Nie ma śmieci, są surowce", był wspólną lekcją poszanowania środowiska, a przede wszystkim jak o nie dbać, by było czyste i aby wszystkim nam się lepiej żyło.

Czytaj więcej o: "Sprzątanie Świata" - apel o tematyce ekologicznej
18 września 2017

„Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina” - spektakl profilaktyczny

W poniedziałek 18 września mieliśmy w Zespole Szkół niecodziennych gości. Odwiedzili nas aktorzy z białostockiego teatru „Magik”. Zaprezentowali nam bardzo pouczające przedstawienie pt. „Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina”.

Czytaj więcej o: „Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Beniamina” - spektakl profilaktyczny
8 września 2017

Udział w Rekolekcjach w Sannikach

8 września uczniowie naszej placówki, nie zważając na pogodę, każdego roku idą pieszo do Sannik, by tam wspólnie z uczniami z innych szkół z parafii sannickiej uczestniczyć w Rekolekcjach.

W tym roku pogoda dopisała, świeciło słoneczko, a my radośnie maszerowaliśmy, by wspólnie przeżywać czas na modlitwie.

          Każdy z nas mógł się zastanowić nad swoim postępowaniem i tym, co jest dla niego ważne w życiu.

Czytaj więcej o: Udział w Rekolekcjach w Sannikach