Jesteś tutaj: Start / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

28 listopada 2017

„Warzywa i owoce mają moc” apel w ramach programu zdrowotnego

O tym, że „Warzywa i owoce mają moc” mogli przekonać się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych podczas apelu w dniu 28 listopada 2017r.

Czytaj więcej o: „Warzywa i owoce mają moc” apel w ramach programu zdrowotnego
28 listopada 2017

Andrzejki

Istniało wiele różnych sposobów, dzięki którym nasi dziadkowie i pradziadkowie, chcieli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem dostarczającym wielu przeżyć i emocji. 

W naszej szkole andrzejkowe spotkanie odbyło się 28 listopada.

Czytaj więcej o: Andrzejki
24 października 2017

Konkurs wiedzy o ks. Janie Twardowskim

Dnia 24.10.2017 r. na terenie naszej szkoły  odbył się konkurs wiedzy o ks. Janie Twardowskim w ramach VII edycji Regionalnego Konkursu Poezji ks. Twardowskiego pod hasłem ,, Zacznij się dziwić ”- zatrzymaj się i zobacz piękno Boga, człowieka i świata organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Płocku.

 

Czytaj więcej o: Konkurs wiedzy o ks. Janie Twardowskim
26 października 2017

Jubilausz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego

26 października 2017 roku obchodziliśmy jubileusz 60-cio lecia Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

Mocarzewo - maleńka słoneczna polana z kompleksem budynków zamknięta kołem leśnych drzew, które rozbujane wiatrem składają hołd temu miejscu. Mieszka tu istotnie jak sama nazwa głosi wielki Mocarz godzien tej największej czci zamknięty w skromnym małym Tabernakulum w kaplicy klasztornej. A na polanie króluje Ona Piękna Pani wypraszając łaski wszystkim mieszkańcom tego miejsca i On św. Józef przywoływany codziennie błaganiem podopiecznych, specjalista od ściągania Bożej Opatrzności i doglądania by niczego tu nie brakowało. Od rana słychać w tym miejscu i płacz, i śmiech, czasem bezradny głos lub wykrzyczaną modlitwę dziecka dobiegającą z rozświetlonych okien; dziecka umiłowanego przez Boga.  

Matka Celina Borzęcka, założycielka zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, dziś błogosławiona, miała silne przekonanie, że trzeba wychować  wtedy i dziś człowieka Zmartwychwstania, człowieka żyjącego MIŁOŚCIĄ I PRAWDĄ.

Czytaj więcej o: Jubilausz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego
10 listopada 2017

11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2017r. odbył się z tej okazji uroczysty apel.

 

Czytaj więcej o: 11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI