Jesteś tutaj: Start / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

22 września 2018

IV Powiatowy Dzień Integracji

22 września odbywał się w Mocarzewie IV Powiatowy Dzień Integracji. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował Ekonom Diecezji Łowickiej, Ks. kan. mgr Adam Matysiak.

Czytaj więcej o: IV Powiatowy Dzień Integracji
17 października 2018

"Promieniowanie Ojcostwa" - Dzień Papieski

Święty Jan Paweł II, jako kochający Ojciec, często podpowiadał nam jak żyć, by służyć ludziom i Panu Bogu. Zawsze był dla nas jak ojciec, w którego obecności czuliśmy się bezpiecznie. Dlatego też  i w tym roku szkolnym z radością obchodziliśmy Dzień Papieski.

Przyświecało mu piękne hasło "PROMIENIOWANIE OJCOSTWA", przecież 

"bycie tatą-bezcenne..."

Galeria zdjęć

Czytaj więcej o: "Promieniowanie Ojcostwa" - Dzień Papieski
16 października 2018

"Kocham Cię Polsko" z okazji Dnia Edukacji Narodowej

16 października w naszych placówkach obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Święto rozpoczęliśmy mszą świętą, którą celebrował dla Nas ksiądz proboszcz ze Słubic - Roman Batorski.

Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie Grupa Teatralna poprowadziła program "Kocham Cię Polsko". Uczniowie wcielili się w role nauczycieli i wychowawców.

Czytaj więcej o: "Kocham Cię Polsko" z okazji Dnia Edukacji Narodowej
11 października 2018

Wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z Pierwszą Damą

11 października 2018 roku to ważna data w życiu naszej placówki. Duża grupa dzieci i młodzieży (49 osób) razem z siostrami i opiekunami wyjechała na specjalne zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Rano bardzo odświętnie ubrani, z bijącymi sercami ruszyliśmy do Warszawy, nie mogąc się doczekać spotkania ze znaną nam Panią Agatą Kornhauser – Dudą.

Czytaj więcej o: Wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z Pierwszą Damą
1 października 2018

Ogólnopolski Dzień Tornistra

1 października w naszej szkole odbył się "Dzień Tornistra".

Podczas apelu sprawdzaliśmy ile waży szkolny plecak, co uczeń w nim nosi na co dzień, oraz czy uczniowie zwracają uwagę na to, w jaki sposób właściwie zapakować przypory szkolne.

 

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Dzień Tornistra
27 września 2018

Bezpieczna droga do szkoły - apel

W czwartek 27 września uczniowie naszych szkół uczestniczyli w apelu na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Z tej okazji do szkoły zaprosiliśmy Pana Policjanta - osobę najbardziej kompetentną i dbającą o bezpieczeństwo wszystkich ludzi. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Bezpieczna droga do szkoły” ukazujący zasady prawidłowego poruszania się pieszo, na rowerze i samochodem po drogach publicznych. Nasz specjalny gość  jeszcze raz szczegółowo przypomniał jak bezpiecznie i prawidłowo zachowywać się nie tylko na jezdni i chodniku, ale także w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Na koniec spotkania Pan Policjant rozdał wszystkim  odblaski, które  powodują, że jesteśmy lepiej widoczni na ulicy.

Czytaj więcej o: Bezpieczna droga do szkoły - apel