Jesteś tutaj: Start / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

21 marca 2023

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to wyjątkowa data❣️❣️❣️
Tego dnia obchodzimy #ŚwiatowyDzieńZespołuDowna ????????♥️
Dla nas wszystkich to szczególna okazja, by uczcić obecność dzieciaków z Zespołem Downa w naszej Szkole????
Na znak tolerancji, zrozumienia i solidarności, założyliśmy dzisiaj kolorowe skarpetki nie do pary, odśpiewaliśmy ????lat i wyróżniliśmy nasze Wyjątkowe Dzieci szarfami i słodkimi upominkami.
 Światowy Dzień Zespołu Downa

 

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca 2023

Pierwszy dzień wiosny

21 marca to  pierwszy dzień wiosny????????, którą przywitaliśmy wspólnie ubrani na zielono????????, przy dźwiękach wiosennych piosenek????????

Pierwszy dzień wiosny

Czytaj więcej o: Pierwszy dzień wiosny
15 marca 2023

Rekolekcje Wielkopostne

Wczorajszy dzień przeżywaliśmy u boku św. Brata Alberta i Jego znamiennych słów: „Trzeba być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić, nakarmić się, jeśli jest się głodnym…”
Chleb był dla św. Brata Alberta symbolem naturalnej dobroci nie znającej granic, jak dobroć Boga, więc zapragnęliśmy, by tak jak On stawać się chlebem dla innych. Staraliśmy się również z całych sił ???? (i chyba nam się to udało, bo wszyscy nas chwalili za dobre zachowanie????), zaangażować we wszystkie przewidziane zadania, które miały pomóc nam na nowo odkryć tajemnicę Miłosierdzia Boga i ludzkich czynów skierowanych wobec drugiego człowieka; tajemnicę czynów zmierzających do tego, aby ów drugi człowiek dostał więcej, niż to, na co zasługuje, czego chce…
To był dobry dzień????
Będziemy chętnie do niego wracać pamięcią. Mamy nadzieję, że owoce tego dnia zobaczą w nas Ci wszyscy, których spotykamy na co dzień ????
 Mocarze????
 

 

Czytaj więcej o: Rekolekcje Wielkopostne
20 marca 2023

Dzień bohaterów Czyściochowa

Dzisiaj przedszkolaki z grupy „Smerfy” oraz dzieciaki z klasi I-III ż., wspólnie świętowały „Dzień bohaterów Czyściochowa”.
Uroczystość rozpoczęły zdrowym poczęstunkiem, na który przyniosły swoje ulubione owoce????????????????i warzywa????. Spotkaniu towarzyszyły piękne dekoracje, na których widniały postacie z programu Czyściochowa Akademia ????????????????????????oraz ulubione piosenki???? przygotowane przez Akademię.
Następnie dzieci wspólnie pokolorowały obrazki swoich ulubionych bohaterów Czyściochowa i rozwiązały zagadki na tablicy interaktywnej ????
 

 

Czytaj więcej o: Dzień bohaterów Czyściochowa
28 lutego 2023

Zajęcia w ramach programu "Żyj dobrze"

W ramach programu #ŻyjDobrze odbyły się zajęcia dotyczące higieny ????????✋???????? podczas których towarzyszyła nam pielęgniarka szkolna p. Małgosia????‍???? Przekazała nam ona wiele ciekawych informacji, m. in. na temat bakterii????????, które gromadzą się na naszym ciele ????Przypomnieliśmy sobie także jak wyglądają i do czego służą przybory higieniczne???????????????? Ostatnim krokiem naszego spotkania były zajęcia praktyczne????, czyli staranne mycie zębów????, rąk ????️ oraz całego ciała????. Była super zabawa????Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dbanie o higienę nie musi być nudne????

 

Zajęcia z programu Żyj dobrze

Galeria

Czytaj więcej o: Zajęcia w ramach programu "Żyj dobrze"
1 marca 2023

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Mieszkańcy pobliskich okolic‼️‼️‼️
Nasza Szkola ponownie przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny Szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej Placówki.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 01.03-31.03.2023 r.
Miejsce Akcji:
Zespół Szkół i Palcówek Specjalnych
w Mocarzewie
Mocarzewo 13
Miejsce zbiórki: Plac przy kontenerze, przy budynku szkoły (od wewnątrz) -
tak jak w ubiegłym roku.
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW
I ŚWIETLÓWEK‼️‼️‼️
Plakat o zbieraniu elektrośmieci
Czytaj więcej o: Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci