Jasełka bożonarodzeniowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 grudnia 2020
Czas Adwentu w naszym Mocarzewie zawsze był radosnym czasem oczekiwania na Boże Narodzenie. Przygotowywane na wielodniowych i wielogodzinnych próbach Jasełka były oglądane przez setki odwiedzających Mocarzewo gości. Mijający rok był i jest inny, wyjątkowy, ale niestety w negatywnym aspekcie. Postanowiliśmy, że MIMO WSZYSTKO postaramy się przeżyć ten czas z nadzieją na wyjątkowe przeżycia duchowe. Przygotowaliśmy z dziećmi Jasełka. Proste w swojej formie, krótsze czasowo, ale to nie znaczy, że gorsze. Każdy odpowiedzialny za jakąś część inscenizacji postarał się, aby te zwyczajne Jasełka odbyły się w niezwykłej oprawie pięknej scenografii i bogatych strojów.

Zdjęcie zrobione jest na sali gimnastycznej, podczas występu Jasełek. Scenografia wykonana przez nauczycieli ukazuje scenerie bożonarodzeniową. Jest szopka w której jest Jezusek na sianku a przy nim Maryja i Józef, w otoczeniu aniołków tych małych, kjtórymi są uczennice naszej szkoły i tych dużych, którymi są Panie nauczycieli naszej szkoły 

Żadna pandemia ani przeszkody nie mogą być usprawiedliwieniem dla zaistnienia "bylejakości". Dlatego nasze wyjątkowe, wyłącznie wewnętrzne SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE nie było "bylejakie", ale nadzwyczaj doniosłe i piękne w swojej formie. Na początku spotkania s. Dyrektor podziękowała wszystkim za trwanie na swoich stanowiskach i bycie z naszymi dziećmi.
Na zdjęciu jest Siostra Dyrektor, która dziekuje wszystkim pracownikom Placówki za zaangażowanie w prace w tak trudnym czasie i bycie z naszymi dziećmi. Wszystko odbywa sie na sali gimnastycznej w scenerii bożonarodzeniowej
Następnie dzieci wraz z wychowawcami i nauczycielami wystawiły niezwykłe Jasełka pt. "Jest w roku taka noc", a potem symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie aby za rok móc się przytulić podczas życzeń.
Na zdjęciu ukazana jest scena z Jasełek aniołowie i dzieci z siostra Elwirą
Na zdjęciu są pasterze, którzy odwiedzili małego Jezuska i przynieąli mu dary. W rolę pastuszków wcielili się czterej uczniowie naszej szkoły.
 Na zdjęciu są trzej królowie, którzy przyszli do małego Jezuska i przynieśli mu złoto, kadzidło i mirrę. W rolę mędrców wcieły się dwie absolwentki naszej szkoły i Pani Malwina Nauczycielka. Królowie ubrani są w barwne, lśniące szaty.
Na zdjęciu przedstawione są dzieci które przyszły do Jezuska z czystymi swoimi serduszkami, trzej królowie oraz Postacie Łowiczanki małej i dużej, ubrane w regionalne stroje łowickie,  w które wcieliła się Michasia uczennica klasy piątej i Pani Grażyna, nauczycielak ze szkoły
Aniołowie, dzieci, siostry zakonne i Pani w stroju Łowickim w senerii bożonarodzeniowej w przerwie między Jasełkami
 Na zdjęciu ukazana jest scena końcowa jasełek, wszystkie osoby występujące znajdują sie na scenie, mały Kacperek tanczy w rytm kolędy.
W tym roku, co oczywiste, nikt nas nie odwiedził, ale to nie znaczy, że nie chcemy się podzielić radosną nowiną o Bożym Narodzeniu i dlatego będzie można nasze Jasełka obejrzeć w internecie.