Dzień pizzy w ramach programu "Cały rok zdrowo i kolorowo"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 lutego 2021

Dnia 09.02.2021 r., w naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. To świetna okazja, aby dowiedzieć się coś więcej o historii tego dania oraz, w jaki sposób przygotować  zdrową, pyszną pizzę, gdyż często niesłusznie wrzucana jest ona do jednego worka z fast foodami.

Na zdjęciu widać dekorację stosowną do apelu. Jest tam napis Dzień pizzy, sposób jej przygotowania, ilustracje zwiazane z realizowana tematyką oraz stół z niezbędnymi produktami do przygotowania pizzy. Sa tam mąka, drożdże, warzywa, ser, sos pomidorowy i czosnkowy, własnoręcznie wykonany.

Na początku naszego spotkania przypomnieliśmy zasady higieny oraz podkreśliliśmy, jak ważne obecnie jest staranne mycie rąk.  Ustaliliśmy z jakiej okazji spotkaliśmy się wspólnie, oraz co będziemy robić na danych warsztatach. Następnie wspólnie przyjrzeliśmy się wszystkim zdrowym dodatkom, które przygotowane zostały do wykorzystania przez uczniów podczas tworzenia zdrowej pizzy. Na stolikach znalazły się: papryka, pomidory, cebula, pieczarki, cukinia, oliwki, żółty ser niskotłuszczowy, sos czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego oraz sos pomidorowy na bazie pomidorów. Na podstawie tych produktów przypomnieliśmy sobie jak wygląda piramida żywienia. Następnie wspólnie wysłuchaliśmy historię pizzy, skąd się wywodzi, jak dotarła do Polski, jakie składniki dodajemy, by pizza była zdrowa. Na warsztatach mogliśmy zobaczyć jak powstaje ciasto na pizzę, które przygotowywali uczniowie pod okiem wychowawców.

Zdjęcie przedstawia nauczyciela i ucznia podczas wykonywania ciasta na pizzę oraz składniki, które znajdą się na wykonywanej przez uczniów pizzy.

Część placków zostało przygotowanych wcześniej, by jak najszybciej, każdy mógł zacząć tworzyć swoja pizzę. Dzieci ochoczo zabrały się za tworzenie pizzy, każdy mógł skomponować swoją własną, taką jaką najbardziej lubi. Pizze na bieżąco były pieczone oraz zjadane ze smakiem.

Na zdjęciu uczniowie przygotowywują wspaniałe pizze, z wybranymi przez siebie składnikami. Jedne są bardzo bogate w składniki, inne troszeczkę mniej. Ale wszystkie są na pewno bardzo smaczne i kolorowe a przede wszystkim bardzo zdrowe

Na koniec utworzyliśmy wspólną zdrową pizzę na wystawę szkolną, przyklejając do niej same zdrowe składniki. 

Zdjęcie przedstawia dwóch uczniów którzy wykonyją pizzę

Każda grupa uzyskała dyplom za udział w apelu.

Panie prowadzące apel Dzień pizzy wreczaja uczestnikom dyplomy za aktywny udział w warsztatach,

Więcej zdjęć do obejrzenia na facebooku Dom Mocarzy