Jesteś tutaj: Start / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

10 marca 2022

Dzień twórczości z piany i dzień bez gluta

Nasze Przedszkolaki dzielnie pracują, by zdobywać kolejne punkty w Czyściochowej Akademii. Za nimi Wielki Dzień Twórczości z Piany oraz Dzień Bez Gluta. Zabawy było co niemiara. Dzieciakom uśmiechy nie schodziły z buzi, a dzięki zajęciom zdobywały wiedzę odnośnie higieny osobistej i doskonaliły umiejętności samoobsługi.

Dzieci kąpią się w wannie pełnej piany aby uczcić dzień piany, sprawia im to bardzo dużo radości

dzieci robią różne glutki z mąki ziemniaczanej

Fotorelacja

Czytaj więcej o: Dzień twórczości z piany i dzień bez gluta
16 lutego 2022

Wanna marzeń w ramach „Czyściochowej Akademii”

Dzieci z naszego przedszkola, z grupy „Smerfy” dołączyły do „Czyściochowej Akademii” organizowanej w ramach programu „Rossnę!”. Jej celem jest nauka prawidłowych nawyków higienicznych w obszarach takich jak: higiena jamy ustnej, nosa i ucha, czystość dłoni, mycie ciała i włosów, zasady korzystania z toalety oraz pielęgnacja i ochrona skóry. Kąpiel w wannie nie musi być nudna! Można się pluskać, nurkować , bawić się zabawkami ... Chociaż nie zawsze w wannie jest na to miejsce. Przedszkolaki wzięły udział w konkursie organizowanym przez „Czyściochową Akademię” i wyobraziły sobie oraz wykonały, wannę marzeń, za którą wygrały bon podarunkowy do zrealizowania w sklepie Rossmann!!

Dzieci wraz z nauczycielem wykonały swoją wannę marzeń, pełną rybek i stworzeń morskich

Galeria

Czytaj więcej o: Wanna marzeń w ramach „Czyściochowej Akademii”
21 marca 2022

Mocarze z dodatkowym chromosomem Miłości - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to nie tylko dzień powitania wiosny, to również Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dla naszych wyjątkowych Przyjaciół, którzy w 21 parze chromosomów zamiast dwóch, mają trzy chromosomy przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Przede wszystkim większość z nas na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyła kolorowe, różne skarpetki. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy sto lat i obdarowaliśmy nasze „Wyjątkowe Dzieci” słodkimi upominkami.

Zdjęcie przedstawia wszystkie dzieci naszej szkoły z dodatkowym 21 chromosomem, dla których wykonaliśmy kolorowe skarpety 

Czytaj więcej o: Mocarze z dodatkowym chromosomem Miłości - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca 2022

Witaj wiosno!

Pierwszego dnia wiosny były wiosenne piosenki, rozmowy na temat pierwszych zwiastunów wiosny, wiosenne wiersze. Dzieci stworzyły piękne gaiki oraz Marzanny, z którymi podczas uroczystego pochodu, przywitaliśmy wiosnę i pożegnaliśmy zimę.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli przed budynek szkoły z gaikami i marzannami aby marszem wokół szkoły uczcić nadejście wiosny 

Galeria

Czytaj więcej o: Witaj wiosno!
29 marca 2022

Przedszkolaki i bakteria Japa

Kolejna nagroda dla Przedszkolaków w konkursie Czyściochowej Akademii, którzy odkryli nową bakterię, którą nazwali „Japą” (czytaj Gapą )

Dzieci wspólnie z nauczycielką wykonyją bakterię

Za wykonanie bakterii, dzieci otrzymały kolorowe memory "Czyściochowej Akademii".

Dzieci oglądają nagrody które otrzymali za wykonanie bakterii

Galeria

Czytaj więcej o: Przedszkolaki i bakteria Japa